Skip to content

Via ferrata w COMARES

11 November 2010

 

W słoneczny i wietrzny dzień 1 listopada wybraliśmy się do Comares, miasteczka położonego na północny zachód od Velez-Malaga. Dojazd do Comares jest dość uciążliwy: niekończący się podjazd, zakręty i wiraże. Comares położone jest na skalnym murze o wystawie północnej, co daje możliwość wspinania nawet w środku lata. Z miasteczka roztacza się fenomenalny widok na wybrzeże oraz góry.

Wspinanie: drogi krótkie do 20m,  wyceny syte,  większość dróg to 6c i trudniej. Miejsce jest doskonale przygotowane do wspinania – są stoły na piknik, źródełko z wodą. Po wspinaniu można usiąść w oliwnym zagajniku i uciąć sobie drzemkę.

Ciekawostką miejsca jest urokliwa via ferrata, krótka, ale dająca doskonałe możliwości szkoleniowe. Biegnie otwartą ścianą, więc ekspozycja jest znaczna. Przejście via ferraty jest dość męczące – kilka miejsc jest przewieszonych,  trzeba sprawnie przepinać lonże. Wyprowadza z dołu skalnego muru wprost do miasteczka – po zdjęciu uprzęży, po 500m trafia się na rynek, gdzie w barze można skosztować małą “cane” i bocadillo lub jakieś tapas i kieliszek porto. Albo dwoma krótkimi zjazdami znaleźć się z powrotem na dole, pod drogami wspinaczkowymi.

W Hiszpanii 1 listopada to również święto, więc sklepy były pozamykane, tylko bary jak zwykle pełne i hałaśliwe.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

 

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: