Skip to content

Unifikacja (skalna) PZA 2011

30 October 2011

Acabo de volver desde La Unificación de los profesores de escalada en roca que tuve lugar en Polonia, cerca de Cracovia. Estaba muy frío y mucha niebla. Habiamos entrenado unas sistemas de cuerdas diferentes, sistemas de rescate, métodos de formación – dos días llenos de accion.

Mgła, pędzący Kucyk i tysiąc wyblinek

Nad Krakowem mgła, lądowanie w Katowicach. Plan prysnął, Piter na szczęście długo nie czekał na lotnisku w Balicach, cywilne samoloty w takiej mgle nie lądują… Po amoku na lotnisku w Katowicach, gdzie około 500 osób z przekierowanych samolotów próbowało wejść do jednego autobusu, dotarłem do Krakowa. Szybki telefon do Roka i nie zdążyłem jeszcze oddać moczu, gdy Kucyk prawie z piskiem opon zajechał przed terminal nr 2 w Balicach: ja szybko znalazłem się w skałach, a w bagażniku kucykowego golfa znalazła się butelka hiszpańskiego wina i słoik czarnych oliwek. Jednym słowem błyskawicznie dotarłem na unifikację i dużo mnie nie ominęło.

Drugiego dnia było już zdecydowanie bardziej mgliście i zimno, jednak kojący głos Wojtka Szymandery, blokery Siwego (przegląd systemów autoratowniczych) i Roko w roli moderatora schodzących na manowce dyskusji, pozwalają uznać ten dzień za udany. Tylko słabo się dogadaliśmy z Wojtasem, który złapał gumę w drodze z Podlesic, potem rozładowały nam się telefony i w efekcie wylądowałem w przepełnionym składzie PKP do Warszawy.

Co do unifikacji – w głowie zwykle brzęczy myśl: po co po raz tysięczny dyskutować o tych samych węzłach i porządku dnia szkoleniowego. Jednak unifikacja skalna PZA 2011 była moim zdaniem zdecydowanie udana, dobrze zorganizowana i poprowadzona. Pojawiło się sporo ciekawych uwag odnośnie najnowszego sprzętu i jego testów, przećwiczyliśmy alternatywne patenty sprzętowo-asekuracyjne i wymieniliśmy się doświadczeniami – i o to chodzi.

This slideshow requires JavaScript.

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s