Skip to content

Listopad w El Chorro – english breakfast i makaki gibraltarskie, czyli podano do stołu

19 November 2011

Cała ekipa: Ula, Karolina, Kuba i Tomek przyjechali do El Chorro prosto z Madrytu, wynajętym samochodem. Po drodze zwiedzili Rondę, Esteponę i o mały włos dotarliby do Gibraltaru, by ujrzeć Afrykę i słynne makaki, gdyby nie nawigacja w ich samochodzie… A Gary z Olive Branch oferował odbiór w Alorze (tej POD Malagą, nie w Esteponie…) – trzeba było skorzystać!

Nic to, w końcu się spotykamy, ekipa wyspana i wypoczęta, sprężona na wspinanie. Pędzimy więc pod ściany Castrojo, a dzień kończymy pod opieką kelnera z La Garganta. W kwestiach kulinarnych chłopaki poszli na całość: co dzień rano delektowali się podawanym w Olive Branch Guest House angielskim śniadaniem, z jajami na boczku w roli głównej, dzieląc stół to z sympatycznym Argentyńczykiem ze Szwajcarii, to z Anglikami, to ze mną. Dziewczyny nieco skromniej, za to po wspinaniu, w porze obiadowej nadrabiały wykwintną tortillą de patatas lub de esparagos. Chłopaki przećwiczyli prawie całe menu z karty…

Emocje wspinaczkowe kilka razy sięgnęły zenitu, zwłaszcza podczas wspinania wielo-wyciągowego, co u niektórych skutkowało spadkiem motywacji do wspinania. Wszystko jednak wracało do normy po sutym posiłku oraz guinessie z kulką pieniącą. Ech… te konsumenckie wynalazki.

Pogoda znów dopisała – oprócz drugiego dnia (3h deszczu) i ostatniego, ale zaczęło padać dopiero popołudniu, jak już skończyliśmy zajęcia w skałach. Poza tym świeciło nam słońce, a temperatura była z tych najlepszych na wspinanie 20-25 stopni z lekkim wiaterkiem.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s