Skip to content

POLSKA

GDZIE PROWADZIMY SZKOLENIA WSPINACZKOWE W POLSCE?

Kursy skałkowe prowadzimy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – w jej części północnej, czyli rejonie Częstochowy: Podlesic i Rzędkowic lub w części południowej, czyli w rejonie Krakowa – w Dolinkach Podkrakowskich. Tutejsze skały, tzw. ostańce są zbudowane ze skały wapiennej i osiągają wysokość od 10m do 40m (Jastrzębnik), a nawet prawie 70m (Sokolica pod Krakowem). Większość skałek rejonu Jury położona jest w Parkach Krajobrazowych lub ścisłych rezerwatach przyrody (Góra Zborów).

JAKIE KURSY W SKAŁKACH?

Chętne osoby, mają do wyboru różne rodzaje szkoleń w skałkach: 1) kurs skałkowy 6 dniowy wg programu PZA (kurs wspinaczki na własnej asekuracji), który jest w założeniu przygotowaniem do szkolenia w górach, 2) kurs skałkowy 3 dniowy wg programu PZA – czyli 3 dni nauki podstaw wspinania w skałkach,  3) kurs skałkowy 4 dniowy – z programem autorskim naszej szkoły – który realizuje program kursu 3 dniowego oraz elementy wspinaczki na własnej asekuracji. Ponad to, prowadzimy w skałkach treningi dla grup, sekcji wspinaczkowych oraz intensywne szkolenia indywidualne dla 1-2 osób.

SEZON SZKOLENIOWY

W Polsce sezon szkoleniowy na kursy skałkowe trwa od kwietnia do końca września, ew. połowy października, zależnie od pogody w danym sezonie.

KURSY NA SZTUCZNEJ ŚCIANIE

Przez cały rok szkolimy z podstaw wspinania na sztucznych ściankach wspinaczkowych w Warszawie – nabór na kursy wspinaczki na sztucznej ścianie (PZA) odbywa się regularne co 2 tygodnie. Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie jest przeznaczony dla osób początkujących. Szkolenie realizowane jest w ciągu 1-2 tygodni.

 

UBEZPIECZENIE NW

Uczestnicy wszystkich naszych kursów są objęci podstawowym ubezpieczeniem NW od wspinaczki skalnej (V klasa ryzyka).

INFORMACJA I ZAPISY:

WWW.SZKOLA-ALPINIZMU.PL

e-mail: kursy@szkola-alpinizmu.pl

tel. w Hiszpanii: +34 633 654 328    (lub sms +48 502 344 720)

tel. w Polsce: +48 505 614 460