Skip to content

KULTURA i WSPINANIE

KURS WSPINACZKI SKALNEJ + 1 lub 2 dni w MALADZE, GRANADZIE lub SEWILLI

Osobom, które oprócz wspinaczki skalnej chcą skorzystać z pobytu w Hiszpanii i zobaczyć COŚ WIĘCEJ proponujemy wyjazdy wspinaczkowe, w czasie których spędzamy 1 lub 2 dni (5/1 lub 4/2) w jednej ze stolic Andaluzji: Maladze, Granadzie lub Sewilli oraz mamy okazję poznać nieco większy fragment Andaluzji.

PROGRAM WSPINACZKOWY: W czasie 5 dni realizujemy program kursu wspinaczki na drogach ubezpieczonych (PZA) poszerzony o elementy kursu wspinaczki na własnej asekuracji lub wspinaczki wielo-wyciągowe. Założeniem tego szkolenia jest poznanie zasad i wyćwiczenie umiejętności potrzebnych do samodzielnych wspinaczek i asekuracji na drogach jedno wyciągowych lub wielo-wyciągowych. Do realizacji założonego programu potrzebne są minimum 4 dni kursowe (opcja 4/2 lub 5/1)

OPCJA MALAGA: amatorzy zwiedzania mogą zobaczyć w Maladze między innymi: Museo De Picasso (wstęp 12 euro), katedra (wstęp 9 euro), Instytut Cervantesa, Alcazaba (stare miasto warowne), Plaza de Merced, Plaza de Torres oraz “casco historico” czyli starą część Malagi z wieloma wąskimi uliczkami, pięknymi kamienicami (szklane loggie), kościołami, placami oraz dziesiątkami barów “tapas”, gdzie można skosztować hiszpańskich zakąsek, szynki serrano, owoców morza, itp. Zależnie od preferencji zjeść można w droższej restauracji z kelnerem lub w jednym z tanich barów prowadzonych przez hiszpanów, kubańczyków lub brazylijczyków. Stara część Malagi (casco historico) i większość ciekawych miejsc, zabytków znajduje się bezpośrednio koło portu – w ciągu kilku minut można dojść nad morze na jedną z plaż w Maladze i tam odpocząć od zgiełku miasta.

Jeśli uczestnicy poczują nagłą potrzebę wspinania się po skale, w ciągu 15 minut z centrum Malagi dojeżdżamy do San Anton – rejonu skalnego usytuowanego tuż nad Malagą – widać stamtąd całe miasto oraz port w Maladze.

W przypadku opcji 2-dniowej (4/2) odwiedzamy również białe miasto Ronda, położone na wysokim murze skalnym oraz przechodzimy eksponowaną via-ferratę.

OPCJA GRANADA: jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego nie trzeba reklamować. Amatorzy zwiedzania mogą zobaczyć w Granadzie słynną Alhambrę (wstęp od 9 do 15 euro –  w sezonie letnim potrzebna wcześniejsza rezerwacja), katedrę (wstęp 9 euro), jedną z najstarszych dzielnic Granady Albaizin, dzielnicę cygańską z domami wykutymi w skale oraz wszystko to co w jednym z najstarszych miast Hiszpanii “uzbierało” się prze wieki: piękne kamienice, katedry i kościoły, place, uniwersytet. W czasie, gdy w Granadzie dojrzewają pomarańcze w  Sierra Nevada leży śnieg.

W przypadku opcji 2-dniowej (4/2) w Granadzie, mamy również okazję wpinać się pobliskim rejonie Los Cahorros (Sierra Nevada).

OPCJA SEWILLA: jedna z największych na świecie katedr gotyckich, wieża Giralda, monumentalny grób Krzystofa Kolumba, Alcazar (odpowiednik Alhambry w Granadzie), dzielnica Santa Cruz, w której nie jest możliwe nie zgubić  się w labiryncie wąskich uliczek. Do tego setki kawiarni, barów “tapas” i miejskich placów z drzewami pomarańczowymi i palmami.  

W przypadku opcji 2-dniowej (4/2) kolejny dzień przeznaczamy na wycieczkę do białego miasta Ronda, położonego na wysokim murze skalnym oraz przechodzimy eskponowaną via-ferratę.

pobierz PDF

This slideshow requires JavaScript.

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s